Zmiany w organizacji ruchu w okresie wszystkich świętych

zdjęcie: Zmiany w organizacji ruchu w okresie wszystkich świętych / fot. KPP Aleksandrów
fot. KPP Aleksandrów
Jak co roku aleksandrowscy policjanci wezmą udział w akcji Wszystkich Świętych. Na drogach, w okolicach cmentarzy będzie więcej policjantów. Przyjezdni mogą się spodziewać wzmożonych kontroli prędkości i trzeźwości.

Od 28 października do 02 listopada w ramach policyjnej akcji Wszystkich Świętych policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Aleksandrowie Kujawskim przeprowadzą wzmożone działania, celem zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom powiatu aleksandrowskiego. W związku ze wzmożonym ruchem w tych dniach pamiętajmy o podstawowych zasadach, które są najczęstszymi przyczynami wypadków.

Policjanci drogówki przypominają: dostosuj prędkość do warunków drogowych; włącz światła mijania; odpocznij po długiej trasie; za kierownicę wsiadaj trzeźwy; zwracaj uwagę na znaki drogowe, mogą być zmiany; parkuj w miejscach wyznaczonych, nie utrudniaj przejazdu innym kierowcom; nie zostawiaj cennych przedmiotów w pojeździe na widoku.

Będą zmiany organizacji ruchu na terenie powiatu aleksandrowskiego dnia 1 listopada 2022 roku:

- na ulicy Targowej w Aleksandrowie Kujawskim – ruch jednokierunkowy do skrzyżowania z ulicą Świerkową i Kasztanową, zakaz zatrzymywania się po prawej stronie patrząc od ulicy Chopina, od strony Rożno Parcele przed skrzyżowaniem z ulicami Świerkowa i Kasztanowa nakaz skrętu w lewo.

-na ul. Kasztanowej w Aleksandrowie Kujawskim – ruch jednokierunkowy, wjazd ulicą Targową i wyjazd ulicą Salezjańską

-ulica Traugutta –zakaz zatrzymywania się po obu stronach (od ulicy Narutowicza do ulicy Salezjańskiej)

-Bądkowo- ruch jednokierunkowy na drodze gminnej Bądkowo- Łowiczek, wjazd od Bądkowa

-Goszczewo- ruch jednokierunkowy od kościoła do cmentarza, powrót przez Przybranowo.