16 styczeń 2023

Kierowca próbował ucieczki bo jechał na zakazie

zdjęcie: Kierowca próbował ucieczki bo jechał na zakazie / fot. KPP Aleksandrów
fot. KPP Aleksandrów
Policjanci z Konecka zatrzymali 54-letniego kierującego bmw, który postanowił zignorować polecenia funkcjonariuszy. Pomimo podjęcia próby ucieczki, nie udało mu się uniknąć odpowiedzialności za swoje zachowanie. Okazało się, że mężczyzna ma zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

W miniony piątek (13.01.2023r.) policjanci z Konecka zauważyli za kierownicą bmw znanego im mieszkańca gminy. Z ich wiedzy wynikało, że mężczyzna ma zakaz kierowania pojazdami. Jadąc za tym autem dali sygnał kierującemu do zatrzymania się. Mężczyzna siedzący za kierownicą samochodu na widok funkcjonariuszy gwałtowanie przyśpieszył. Policjanci natychmiast włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe i ruszyli za nim. Kierujący, widząc dawane sygnały do zatrzymania, nie zamierzał poddać się kontroli i zaczął uciekać. Do jego zatrzymania doszło na terenie jego posesji na którą wjechał myśląc, że uniknie odpowiedzialności.

Przypuszczenia policjantów potwierdziły się, 54-latek siedział za kierownicą wbrew zakazowi wydanemu przez sąd. Teraz odpowie też za niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.