kategoria: Na Sygnale
16 sierpień 2023

Odpowie za kierowanie pojazdem pod wpływem narkotyków i ich posiadanie

zdjęcie: Odpowie za kierowanie pojazdem pod wpływem narkotyków i ich posiadanie / fot. KPP Aleksandrów
fot. KPP Aleksandrów
Policjanci z Aleksandrowa Kujawskiego zatrzymali 37- letniego mieszkańca powiatu inowrocławskiego, który kierował samochodem będąc pod wpływem narkotyków. Mężczyzna odpowie także za posiadanie amfetaminy. Grozi mu kara do 3 lat więzienia.

Wczoraj (15.08.2023r.) o godzinie 17:20 w miejscowości Kolonia Straszewska policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 37- letniego mieszkańca powiatu inowrocławskiego, który kierował pojazdem osobowym marki Seat. Podczas kontroli drogowej kierujący był wyraźnie zdenerwowany co wzbudziło podejrzenie mundurowych. Kiedy funkcjonariusze poddali kierującego badaniu na obecność narkotyków okazało się, że mężczyzna znajduje się pod ich wpływem, jednak to nie wszystko ponieważ posiadał on jeszcze przy sobie 1,25 grama amfetaminy. Kierującemu zatrzymane zostało prawo jazdy i pobrana krew do badań. Noc spędził w policyjnej celi.

37- latek odpowie teraz za kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających i ich posiadanie. Pierwsze z przestępstw zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności a kolejne do lat 3.

2024-10-25 19:00