kategoria: Na Sygnale

Po pijanemu na hulajnodze

zdjęcie: Po pijanemu na hulajnodze / fot. KPP Aleksandrów
fot. KPP Aleksandrów
Grzywna w wysokości 2500 złotych. Z takimi konsekwencjami musi liczyć się 49-letni mieszkaniec Ciechocinka. Mężczyzna był nietrzeźwy i kierował hulajnogą elektryczną. Po raz kolejny apelujemy o trzeźwość, rozwagę i stosowanie się do przepisów obowiązujących na drodze!

Dbanie o bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego to jeden z priorytetów dla aleksandrowskich policjantów. W trakcie służby mundurowi zdecydowanie reagują na wszelkie wykroczenia popełniane wobec i przez pieszych, rowerzystów oraz użytkowników urządzeń transportowych.

W minioną niedzielę (16.04.2023r.) policjanci aleksandrowskiej „patrolówki” zatrzymali do kontroli drogowej 49-latka, który kierował hulajnogą elektryczną. W trakcie rozmowy policjanci od razu wyczuli od mężczyzny zapach alkoholu i sprawdzili jego trzeźwość. Okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy i ma 1,8 promila alkoholu w organizmie.

Apelujemy o trzeźwość, rozwagę i stosowanie się do przepisów obowiązujących na drodze! Przypominamy, że za jazdę hulajnogą elektryczną po użyciu alkoholu (od 0,2 do 0,5 promila) grozi mandat karny w wysokości 1000 złotych, natomiast za jazdę hulajnogą w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) wysokość mandatu wzrasta do kwoty 2500 złotych.

2024-10-25 19:00