Policjanci wyjaśniają okoliczności śmierci 55-latki

fot. KPP Aleksandrów
Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności zabójstwa, do którego doszło w gminie Zakrzewo. Nie żyje 55-letnia mieszkanka miejscowości. Ciało kobiety ujawnił jej mąż po powrocie do domu.

Do tragicznego zdarzenia doszło wczoraj (31.01.2023) w gminie Zakrzewo. Około godz. 15:50 do dyżurnego aleksandrowskiej Policji wpłynęło zgłoszenie o ujawnieniu ciała 55-letniej kobiety. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci. Ze wstępnych oględzin wynikało, że do śmierci kobiety przyczyniła się inna osoba. Policjanci z Aleksandrowa wytypowali podejrzewanego mężczyznę. Wspólnie z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy ustalili, że przebywa na terenie Poznania. Informacja o osobie i pojeździe, którym porusza się typowany mężczyzna została przekazana poznańskim policjantom. Tam funkcjonariusze namierzyli mężczyznę poruszającego się ulicami Poznania. Podejrzewany w trakcie ucieczki autem doprowadził do czołowego zderzenia z innym pojazdem, w wyniku którego poniósł śmierć na miejscu.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Aleksandrowie Kujawskim.