26 wrzesień 2022

Policjantki odwiedzają przedszkolaków

zdjęcie: Policjantki odwiedzają przedszkolaków / fot. KPP Aleksandrów
fot. KPP Aleksandrów
Policjantki z Aleksandrowa odwiedziły przedszkolaków z Ciechocinka i Stawek. Pogadanki były okazją do przedstawienia maluchom podstawowych zasad bezpieczeństwa na drodze oraz do poznania zawodu policjanta. W spotkaniu z maluchami ze Stawek uczestniczyła Straż Gminna.
REKLAMA

Dla tych najmłodszych już sam widok policjanta jest ogromnym przeżyciem. Mundurowi jeśli tylko mogą, to zawsze chętnie uczestniczą w spotkaniach z przedszkolakami. Pogadanki na temat bezpiecznych zachowań, właściwego poruszania się po drodze są najważniejszymi elementami policyjnych prelekcji. Przedszkolak to słuchacz niezwykły, który zawsze zadaje mnóstwo pytań.

Policjantki zajmujące się profilaktyką odwiedziły przedszkole „Kubusia Puchatka” i przedszkole „Wyspa Malucha”. Tym razem spotkanie było poświęcone zasadom bezpieczeństwa na drodze. Mundurowi opowiadali o drogowych zagrożeniach, nie zapominając jednocześnie o licznych przestrogach przed czyhającymi na milusińskich niebezpieczeństwami. Dzieci uważnie słuchały i bardzo chętnie odpowiadały na pytania.

Na zakończenie spotkania przedszkolaki otrzymały elementy odblaskowe.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Aleksandrów
3.7°C
wschód słońca: 07:28
zachód słońca: 15:36
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Aleksandrowie