23 wrzesień 2022

Policjantki wspólnie ze Strażą Gminną odwiedziły dzieci ze Służewa

fot. KPP Aleksandrów
Policjanci z Aleksandrowa wspólnie ze Strażą Gminną odwiedzili wczoraj (22.09.) dzieci ze Służewa. Wizyta stróżów prawa była dla dzieci wielką atrakcją i okazją do nauki podstawowych zasad bezpieczeństwa. Każdy "pierwszak" otrzymał kamizelkę odblaskową.

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych, wczoraj (22.09.) w Szkole Podstawowej w Służewie policjanci wspólnie ze Strażą Gminną spotkali się z dziećmi z klas I i "Zerówki". Podczas spotkania omówili zasady bezpieczeństwa poza domem, kładąc szczególny nacisk na tematykę „osób obcych”. Ponadto dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, jak się zachowywać na drodze. Funkcjonariusze omówili szczegółowo zasady bezpiecznego przechodzenia przez przejście dla pieszych bez sygnalizacji świetlnej oraz z sygnalizacją świetlną, a także, jak można przejść przez jezdnię, gdy w pobliżu nie ma przejścia dla pieszych. Mundurowi poruszyli także kwestię jazdy rowerem i przypomniały dzieciom, iż dopiero po uzyskaniu karty rowerowej można poruszać się jednośladem po drogach. Dodatkowo funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie podczas jazdy samochodem i tłumaczyli dzieciom jak ważną funkcję w zakresie bezpieczeństwa stanowią foteliki. Na zakończenie dzieci otrzymały elementy odblaskowe.